TUR PROGRAMI

TUR PROGRAMI

Mavi Yolculuk Fethiye Kekova Rotası

Rotalarımızı mavi yolculuk fethiye için hazırlanarak, siz misafirlerimizin rota seçiminde yardimci olmak amaciyla siirsel bir yazı bicimi kullanilmistir, bizler kaptan olarak daha inceden bu rotaları teknelerimiz ile bire bir gezmiş ve bu rotalar secimlerimiz, en emniyetli ve doğası ile deniz temizliği ile engüzel koylardır,

1 Gün

Fethiye limanında eksiksiz tamamladığımız yatlarımız ile öğleden sonra saat 16:00’ya kadar misafirlerimizi bekliyoruz, tanışma kokteyli ve geleneksel tekne kuralları, size denizi, yatın kullanımını ve rotanın detaylarını anlatacak. Günü limanda harcamamak gerek, ilk mola (turumç pınanrı). Beş çayı sonrası (sıralı büke) gecelemeğe gidiyoruz. Sakin ve emniyetli olduğunu bildiğimiz bu koylarda, ilk gece tavsiyemiz dışarıda teknenin üstünde bin yıldızlı otelde gecelemeniz, yıldızların yakınlığı şaşırtacak sizi saman yolu açık seçik.

2 Gün:

Mavi yolculuk fethiye kekova rotası.

Kahvaltı sonrası rotamız (Ölüdeniz). Bu güzel koy koruma altina alindigi için girmeye müsaade edilmiyor, hemen yakınına demirliyoruz. 2050 metre yüksekten atlayan yamaç paraşütçüleri kumsala inen martılar gibi, öğlen yemeginde aşçı ve personelin telaşı hep size akdenizin hafif mutfağının lezzetlerini tattırmak için.
Yemek sonrası siesta ve yüzme molasından sonra gecelemek için, (St. Nikolas adasına ) çevrilir rotamız. Bu yarı batık ada, Bizans dönemine ait ve denizi mükemmel. Kaptanınız sizi servis botu ile adaya çıkarsın, hem antik şehri gezin, hemde gün batımını bu adadan izleyin.

3 Gün

Kaptanınız programı yetiştirmek ve sizi denizde rahatsız etmemek için gün doğmadan demir alir. Yedi burunlar ve Patara plajı önünüzde, eğer gün doğumunu seyretmek isterseniz, sizde uyanın! Seyrimiz yaklaşık 3.5 saat. Ilık sabah rüzgarı ve sabah kahvesi size rotayı takip etmek ve denizcilik hakkında fikir verecektir.
Çatal adalarını geçtikten sonra kahvaltı (Yeşilköy furnaz koyunda. ) Öğlene doğru, (kaş bayındır )limanındayız. Kaşlıların yüzmek için tercih ettikleri bu nadide koyda, minik çakıllı plajlar var. Kaş da hemen karşınızda, bu arada ana karaya bu kadar yakın ve her türlü ikmalini Kaş’tan yapan castellorizon adası, bir selamlama mesafesinde. Uluburun dar boğazdan geçince işte likyadasınız. (Kale) tüm ihtişamı ile karşınızda, açık müzedir, çıkmayı düşünürseniz kameranızı almayı unutmayın

4. Gün

Mavi yolculuk fethiye kekova

Kahvaltı için daha mükemmel bir koy olamaz, karaloz bir spiral gibi adeta. Denizle buluşmak için düşünmezsiniz, hatta kim bilir, bir daha bu cennete yolunuz düşermi tadını çıkarın! Yine vira bismillah, rota (çay ağzı ), öyle çok görecek şey varki. Andriake geç, roma erken Bizans myra, Likya dönemi, noel baba yani, st. nikola kilisesi burada, sülüklü plajı sanki akdenize ait olmayan bir kumsal gibi. Demre çayının alüvyonlarıyla dolu çay ağzı zaten kuş cenneti gibi. Bütün bunları bir güne sığdırmak çok zor ya. O eşsiz kumsal ve sonundaki ilginç dere, billur, berrak ve kar suyu kadar soğuk, denemeye değer. Geceleme (gökkaya koyunda), boşuna üç ağızlar dememişler, denizin nerde kara, nerde ada olduğu belli değil, tanrı belliki buraya fazlaca cömert davranmış.

5. Gün

Artık alıştınız güne denizde uyanmaya, kahvaltı zengin, renkli ve iştah sonsuz, bunlar sıhhat işareti. Ama acelemiz, durgun denizde Likya evlerini ve şehrini görmek için. 13. yy daki depremle sulara gömülen evler ve temelleri hemen suyun altında öylesine belliki, seyire devam, koyları kaptanınız göstersin siz beğenin, öğlen yemeği ve siesta istediğiniz koyda olsun. Artık dönüşteyiz, yatıya kalmak için (furnaz koyundayız), geceleme burada. Akşamın neşeli müziği ve aşçımızın altın parmaklar ile yaptığı yemekler, uyumadan önce iki kadeh rakı da sizi bekler.

6. Gün

Mavi yolculuk fethiye kekova

Bu sabahı biraz uzunca yatakta geçirebilirsiniz. Zira kaptan, gün doğmadan vira demir demek zorunda. Seyrimiz dört saat, biraz sallansada yatımız, emniyettesiniz. (Ağa limanına) funda çapa işte ayrı bir cennet, durgun, berrak, sakin. Kahvaltı hazır, gününüz aydın, yüzme ve yürüyüş şansını kullanın, parkurun sonunda antik kilise var, görmek isterseniz öğlen yemeği içinde buradayız, siesta ve beş çayından sonra vira bismillah. Dar boğazdan geçip göcek koylarına yeniden merhaba. Rotamız (batık hamam), görmek isteyenlere kaptanınız yatın botu ile yardımcı olacaktır. Tabii koyda yalnız değilsiniz, ama bu güzelliği paylaşmak için gelen yatların güzellikleri de anlayanlara yat ziyafeti.

7. Gün

Hep zamanın nasıl çabuk geçtiğini düşünürsünüz, ama mavi yolculuk ille de tanışmak için Bir şans değil mi? yarının güzel tarafı da var, sevdiklere kavuşmak, onlara anlatacak çok şey var. Kahvaltı sonrası hareketlenen rüzgar olursa, vira çapa yelkenler fora, makine stop, rüzgarın kollarındayız. Rotamız (domuz adası, panço koyu), öğlen yemeği, siesta ve beş çayına kadar buradayız, ama gecelemek için başka koya gidiyoruz. Hemen karşı kıyıdaki (boynuz bükünü ) görmeden gitmek olmaz. Sanki yeşilin tonlarının birbiri ile yarıştığı bu koya gecelemek için geliyoruz. Balık tutmaya merakı olanlar haydi! Akşamlığınızı kendiniz çıkarın. Yemek ve sonrasındaki sohbet, deniz adamları kıvamında hep, bir yanı yeniden buralara dönmek planları ile romantik gece yıldızları sayarken biter burada.

8. Gün

Kahvaltı, toplanma telaşı, valizler, adresler vs. kaptanınız usulca demir kaldırıyor, eh artık dönüş başladı eve. memnuniyetinizi Zarflarınıza koymayı unutmayın! Adettendir bu genç deniz adamlarına daha fazla sevdirir denizi, eh sizcede bu mutlu geçen yolculuğun ifadesi değil mi? Saat 10:00 göcek limanı rıhtımdasınız artık, denizciler valizlerinize yardımcı olacak ve aracınıza kadar eşlik edecekler size. Yeniden görüşmek üzere;

yemek programı

Türk kahvaltı, reçeli balı, domates salatalık, sucuk, yumurta, çay kahve
Öğle yamekleri, sebze ağırlıklı. Taze fasulye, barbunya. Biber dolması. Tavuklu bezelye, etli türlü, karnı yarık gibi. Yanında salata, cacık, bulgur ve pirinç pilavlı, makarna gibi bilindik şeyler.
Akşamları, mangal ağırlıklı, balık, tavuk, köfte ,şiş kebap, fırında izmir köfte gibi çeşitler. Yanında soğuk meze, patlıcan salatası. Biber salatası ,deniz börülcesi, brokoli, Yoğurtlu kabak gibi çeşitler, yanında pilav türü veya makarna ve de yeşil salata.

FETHIYE VE GOCEK TURU

turumuz fethıye kalkıslıdır.sız degerlı musterılerımızı havaalanından aldıktan sonra gelıs saatınıze gore ya aynı gun yada ertesı sabahtan hareket edıp 7 gun boyunca fethıye ve gocek koylarını Göcek Adası, Yassıca Adalar, Hamam Koyu, Tersane Adası, Bedri Rahmi Koyu gibi sayamadığımız daha birçok nokta, degısık bır koyda uyanmak,tabıat harıkası koylarda kahvaltınızı,ogle yemegını yıyıp aksamları mangal agırlıklı yemegınızı yerken huzur dolu saatlerı yasayabılırsınız. en guzel koylarda denıze gırerken ıceceklerınızı yudumlıyabılırsınız.ıstersenız yıne turumuz fethıyeden baslayıp antalya/demre/kekovada son verebılırsınız yada tam tersı demre/kekova(batık sehır) den baslayıp kekovanın essız koylarında gecelerken tarıhı ıcınıze kadar hıssedeceksınız. daha sonra kas-kalkan -oludenız-kelebekler vadısı ve fethıyede turu sonlandıra bılırsınız.

Kekova TURU

Kekova, doğa ile tarihin bütünleştiği ve turkuaz denizin binlerce koyla çevrildiği bir yeryüzü cennetidir. Aslında Kekova dediğimiz bölge; kıyıda kurulmuş Üçağız eski adı ile (Theimussa) ve buradan teknelerle ulaşılan, üzerinde kalenin bulunduğu Kaleköy (Simena ) ve karşısında boylu boyunca uzanan tarihi batık şehrin bulunduğu Kekova Adası’dır. Kekova bölgesinde bulunan eski Simena antik kenti üzerinde kurulmuş olan Kaleköy yarımada olmasına rağmen ulaşım sadece teknelerle sağlanmaktadır. Üzerinde Haçlılardan kalma kalesi bulunan Kaleköy şirin ara sokakları ile de turistlerin ilgi odağı halindedir. Kaş Kekova tekne turuna katılanlar bu şirin kasabayı görme şansına sahipler. Kekova’da Kaleköy’e gidip mutlaka şeftalili dondurmanın tadına bakmalısınız.

Simena yarımadasının hemen karşısında bulunan Kekova Adası Likyalılar döneminde yani ikinci yüzyılda depremlerle yerle bir olmuş fakat Bizanslılar döneminde yeniden kurulup gelişmiş. Ancak Bizanslılar Arap istilaları yüzünden adayı terk etmek zorunda kalmışlar. 1990 yılından itibaren Kekova Adası, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından sit alanı ilan edilmiş ve Kekova Adası’ndaki batık şehrin olduğu yerlerde yüzmek yasaklanmıştır. Ancak Kekova Adası’nın hemen yanında bulunan Tersane koyunda da Bizanslılardan kalma kilise kalıntıları görülmekte ve hemen Kekova Adası’nın dibinde olmasına rağmen burada yüzme imkanı da bulunmaktır. Sadece tekne ile gelebileceğiniz Tersane Koyu’nda hem yüzebilir hem de karaya çıkıp tarihi kalıntıları görebilirsiniz. Yine bu bölgede bulunan ve adı gibi olan Akvaryum Koyu, yüzmek için can atacağınız bir koy olup, Kekova da bulunan bu koya sadece tekne ile ulaşım sağlanmaktadır. Kekova Adası’nda bulunan batık şehir, önemli bir tarihe sahip olduğu için Kekova tekne kiralamak için de oldukça popüler bir bölgedir.

YEMEKLI AKSAM TURU

Restoranda yemek yemekten sıkıldıysanız, arkadaşlarınızla birlikte veya sevgilinizle baş başa yıldızların altında özel bir akşam yemeği yemek istiyorsanız bu turumuz tam size göre. demre/ucagızda da denize sıfır akşam yemeğinden çok daha keyifli ve romantik bir akşam yemeği sizleri bekliyor.

Yemekli akşam turuna katılan misafirlerimizle diledikleri saatte demre ucagızLimanı’ndan hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz teknemizde bulunan gözlük palet ve fener kullanarak denize girebilir ve deniz altında gece görünen balıkları seyredebilirler.

Turumuza sizin arzu ettiğiniz saatte başlıyoruz. Menü tercihini de size bırakıyoruz. Zeytinyağlılardan ve gün içerisinde taze olarak yakalanmış yöresel balıklardan oluşan bir menü tercih edebileceğiniz gibi, tercihi şefimize bırakarak ev yapımı yöresel lezzetlerimizin tadına da bakabilirsiniz.

WhatsApp chat
Müşteri hizmetleri